Nezařazené

PROGRAM 2018

Program 2018

Program je již připraven, můžete se těšit na přednášky a workshopy v propojení pohybu a psyché v oblasti výchovy a vzdělávání, psychiatrie, osobnostního rozvoje, a také na JazzDance společenský večer :).

Úterý 10. dubna (PF UJEP, Hoření 13, menza)

 8.30 – 9.30                     Registrace

9.30                                    Zahájení

Tereza Louková (asistent katedry psychologie PF UJEP, organizátor konference)

Jiří Škoda (proděkan Pedagogické fakulty UJEP Ústí n.L.)

 

9.40 – 10.45            Úvodní přednášky – hlavní hosté (předškolní věk)

Kallia Trouli (Univerzita Kréta, Řecko)

  • Psychomotorika na Krétě. Psychomotorický vývoj ručního psaní u dětí předškolního věku.

 Hana Dvořáková (PF UK Praha)

  • Psychomotorika jako prostředek rozvíjení předškolního dítěte a naplňování Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání.

11.00 – 11.45 Přednášky (výchova a vzdělávání)

 Tereza Louková (KPS PF UJEP, CZ)

  • Psychomotorika v tělesné výchově u dětí mladšího školního věku.

Vladislava Heřmanová, Lenka Semerádová (KPS PF UJEP, CZ)

  • Reflexe pohybových aktivit u seniorů U3V.

 

11.45 – 12.30 Oběd

 

 12.30 – 16.45 Workshopy navazující na přednášky (tělocvičny KT1 a KT2)

 12.30 – 14.00 Kallia Trouli

  • Psychomotorický přístup ve výuce ručního psaní u dětí předškolního věku.

 14.15 – 15.00 Hana Dvořáková

  • Psychomotorika jako prostředek rozvíjení předškolního dítěte a naplňování Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání.

 15.00 – 15.45 Tereza Louková

  • Psychomotorika v tělesné výchově u dětí mladšího školního věku.

 16.00 – 16.45 Lenka Semerádová

  • ThaiChi u seniorů U3V.

 

19.30 SPOLEČENSKÝ VEČER ve stylu JazzDance (menza PF UJEP, Hoření 13)

  • hudební produkce: jazzový pianista a skladatel Marek Novotný, saxofonista Pavel Dvořák
  • taneční vystoupení v podání lektorky taneční improvizace Mirky Papajikové

Středa 11.dubna (PF UJEP, Hoření 13)

8.30 – 9.00                  Registrace 

9.00 – 10.20                Přednášky – keynotespeakers (pohyb v psychiatrii)

 Běla Hátlová (KPS PF UJEP Ústí nad Labem, CZ)

  • Co podporuje lidi s duševními problémy k účasti na aktivitách společenského života? Jak je tím zvýšena kvalita jejich života?

Geir Haakstad, Verpelstad Ruben (Norská škola sportovních studií, Oslo, Norsko)

  • Pohybová aktivita: důležitá možnost léčby pro lidi s těžkým psychickým onemocněním.

10.30 – 11.45 Přednášky + workshopy (osobnostní rozvoj)

10.30 – 11.45 David Karel (KPS PF UJEP Ústí nad Labem, CZ)

  • Mindfulness, cesta k sebepoznání a zdraví.

11.45 – 12.30  Oběd

 

12.30 – 17.00     Workshopy – tělocvičny KT1, KT2                      

12. 30 – 13.15 Martin Dlabal (KPS PF UJEP Ústí nad Labem, CZ)

  • Metoda kotvení jako motivační nástroj k pohybové aktivitě.

12.30 – 13.15 Renata Hajná (KPS PF UJEP Ústí nad Labem, CZ)

  • Využití imaginace v rámci běžné výuky u dětí mladšího školního věku.

13.30 – 15.00 Mirka Papajiková (Rozvoj tancem, Praha)

  • Taneční workshop „Kdo jsem?“

15.15 – 17.00 Mary – Anne Paterson (Cancerkin Unit the Royal Free Hospital London, Velká Británie)

  • Výtvarný workshop: Projektivní práce se čtyřmi temperamenty.

 17.00                Oficiální ukončení konference