Výstupy – videa

Posledních pár let vytváříme z konference vzpomínkové video, abychom si mohli živě připomenout zajímavé momenty z konference. Zároveň v průběhu mezinárodního projektu PsychPAT jsme vytvořili několik videí, které se vztahují k realizaci projektu. Jedná se o rozhovor s hlavní řešitelkou projektu Bělou Hátlovou a vedoucí norského týmu Marit Sorensen. Můžete pozorovat jisté podobnosti a zároveň odlišnosti v přístupu k této problematice u obou dam. Dále jsme zaznamenali průběh intervence u ambulantních psychiatrických pacientů, kteří se zúčastnili našeho projektu a i následně byli v průběhu minimálně půl roku podporováni v pokračování v jimi vybraných pohybových aktivitách.

Příjemnou zábavu :)!

2017

Konference psychomotoriky 2017 v českém jazyce:


8. Mezinárodní konference Psychomotoriky from Strihnuto.cz on Vimeo.

 

Konference psychomotoriky 2017 s anglickými titulky:


8th International Conference of Psychomotricity from Strihnuto.cz on Vimeo.

 

2016

Konference psychomotoriky 2016 v českém i anglickém jazyce:

Konference Psychomotoriky 2016 – krátká záznam from Strihnuto.cz on Vimeo.

 

Promovideo z konference 2016:

Promo – Konference Psychomotoriky 2016 from Strihnuto.cz on Vimeo.

 

 

V letech 2014 – 2017 byla konference součástí vědecko – výzkumného projektu PsychPAT “Pohybová aktivita v léčbě psychiatrických pacientů”.

Hlavní řešitelkou projektu „Pohybová aktivita jako součást léčby u psychiatrických pacientů“ byla Doc. Běla Hátlová, Ph.D., která působí na Katedře psychologie PF UJEP v Ústí nad Labem a je již přes 30 let pokračovatelkou proudu zavádění pohybových cvičení do léčby psychiatrických pacientů v ČR. Pod názvem kinezioterapie, později psychomotorická terapie sepsala několik publikací o možnostech využití pohybových cvičení v psychiatrii a stále se v současné době této oblasti věnuje.

Vedoucí norského týmu projektu je prof. Marit Sorensen, která působí na Katedře koučingu a psychologie na Norské škole sportovních studií. Podobně jako doc. Hátlová se většinu své kariéry věnuje zaváděním pohybových cvičení do léčby psychiatrických pacientů v Norsku. Od roku 1974, kdy začala pracovat jako učitelka tělesné výchovy pro psychiatrické pacienty, se poté věnovala i výzkumu především motivace k pohybové aktivitě, vlivu pohybových cvičení na duševní zdraví a oblasti aplikovaných pohybových aktivit.

Obě členky týmu mají z kariérního i osobního hlediska v některých aspektech podobnou historii a jejich přístupy k pohybové aktivitě u psychiatrických pacientů se potkali právě v našem projektu PsychPAT.

Mgr. Tereza Louková, Ph.D., členka projektového týmu a odborná asistentka na Katedře psychologie PF UJEP v Ústí nad Labem provedla s oběma dámami krátký rozhovor týkající se jejich přístupu k této problematice a celkově projektu.

 

 

Rozhovor s Bělou Hátlovou v českém jazyce:

Rozhovor s Bělou Hátlovou from Strihnuto.cz on Vimeo.

 

Rozhovor s Bělou Hátlovou s anglickými titulky:

Interview with Běla Hátlová and Tereza Louková from Strihnuto.cz on Vimeo.

 

Rozhovor s Marit Sorensen (v anglickém jazyce):

Interview with Marit Sørensen from Strihnuto.cz on Vimeo.

 

Video z pohybové intervence s ambulantními pacienty v projektu PsychPAT s anglickými titulky:

Hotel Duo from Strihnuto.cz on Vimeo.

 

Video z pohybové intervence s ambulantními pacienty v projektu PsychPAT v českém jazyce:

Hotel Duo from Strihnuto.cz on Vimeo.